Úvod :: Ranní období :: Pěstování pověsti :: Pozdější roky :: Dědictví :: Hudební zájmy :: Vyznamenání a ocenění :: Orchestrální díla

 
  Ranní období

Edward Elgar narodil v malé vesnici Dolní Broadheath nedaleko Worcesteru v Anglii, otci Williamu Elgarovi, který se také věnoval hudbě a jeho ženě Anne (rozená Greenová).

Elgar byl čtvrtý ze sedmi dětí: Henry John (známý jako Harry, 15. října 1848 - 5. května 1864), Lucy Ann (narozená 29. května 1852), Susannah Mary (Pollie, 28. prosince 1854), Edward William (Ted, 2. červen 1857), Frederick Joseph (Jo, 28. srpen 1859 - 1866), Francis Thomas (Frank, 1. října 1861), a Helen Agnes (Dott nebo Dot, 1. ledna 1864). Jeho matka, Anne, musela se převést na katolictví krátce před Edwardovým narození, takže Edward byl pokřtěný a vychován jako římský katolík.


Elgar vstával brzy ráno, a často se obracel na čtení Voltaire, Draytonovi historické klasiky, Longfellow a jiná díla povzbuzen jeho matkou. Do věku osmi, přičemž byl klavír a housle poučení a často naslouchat jeho otec hraje na varhany v kostele svatého Jiří a brzy také vzali ho. Jeho hlavním zájmem však byla na housle, a jeho první písemné hudba byla pro tento nástroj.

Obklopen hudebnin, nástroje a hudební učebnice v otcových shop in Worcester 's High Street, mladý Elgar stalo samo-učil v hudební teorii. Na teplé letní dny, on by se rukopisy do krajiny ke studiu je (byl vášnivý a dobrodružný rané cyklistů ve věku od 5). Tak tam začal pro něho silnou souvislost mezi hudbou a přírodou. Stejně jako on byl později říkat, "tam je hudba ve vzduchu, hudba všem kolem nás, svět je plný a vy to prostě brát tak, jak potřebujete."

Ve věku 15, Elgar musel doufat jít do Lipska, Německo studovat hudbu, ale chybí finanční prostředky, že místo toho skončil školu a začal pracovat pro místní zástupce. Kolem tohoto času udělal své první veřejné vystoupení jako houslista a varhaník. Po několika měsících odjel na advokáta a pustila na hudební kariéru, což klavír a housle ponaučení, a příležitostně pracuje v obchodě svého otce. Elgar byl aktivním členem tohoto Worcester radost klubu, společně se svým otcem, a on doprovázet zpěváky, hraje housle, složené a uspořádané děl, a dokonce prováděna poprvé. Na 22 pojav až na místo kapelník na Worcester County a blázinec v Powick, tři míle na jih-západ Worcester, progresivní instituce, který uvěřil v osvěžující pravomocí hudby. Složil také zde, některé skladby pro azyl orchestr (hudba taneční formy), a znovu byly prováděny na místní úrovni v roce 1996.

V mnoha ohledech se jeho let jako mladý houslista Worcestershire byly jeho nejšťastnější. Hrál v prvních houslí na Worcester a Birmingham Festivaly a jednou velkou zkušeností bylo hrát Antonín Dvořák 's Symfonie č. 6 a Stabat Mater pod jeho taktovkou skladatele. Jako součást dechový kvintet a jeho hudební přátelé si uspořádány desítky děl Mozarta, Beethovena, Haydna a dalších mistrů, honování jeho zařizování a kompoziční schopnosti, a jejich používání je to jeho první části. I když trochu osamělý a introspektivní povahou, Elgar vzkvétal v Worcester hudební kroužky.

Ve své první cesty do zahraničí v 1880-82, Elgar navštívil Paříž a Lipsku, navštěvoval koncerty prvotřídní orchestry, a byl vystaven na hudbu Richard Wagner, což je nesmírně populární hudebník na čas. Vrátíme-li se k jeho větší provinční prostředí zvýšily své přání pro větší slávu. On často šel do Londýna ve snaze získat jeho publikovaných prací, ale v tomto období jeho života ho často sklíčený a málo peněz. Napsal svému příteli v dubnu 1884, "Moje vyhlídky jsou přibližně stejně beznadějné jako vždycky ... Nejsem si myslím, že v oblasti energetiky, takže někdy jsem k závěru, že 'tis chtít schopností ... já nemám žádné peníze - ne centů. "

Na 29, díky jeho učení se setkal (Caroline) Alice Roberts, dcera pozdní dur-Všeobecné pane Henry Roberts a zveřejněného autor veršů a prózy fikce. O osm let starší než Elgar, ona se stala jeho ženou tři roky později, proti vůli své rodiny. Byli oddáni dne 8. května 1889, na Brompton oratoře. Alice je víra v něho a jeho odvaha v ženili 'pod ní třídy' silně podporují své kariéry. Má řešit jeho kolísání nálady a byla velkorysá hudební kritik. Byla to také jeho obchodní manažer a sociální sekretářka. Je to její nejlepší získat mu pozornost vlivných společností, i když s omezeným úspěchem. V době, kdy se bude učit přijmout vyznamenání mu, uvědomuje, že záleží více na ni a její společenské třídy. Ta dala také některé své osobní ambice pro další kariéru. Ve svém deníku si později přiznal, že "péče o génius je dost života prací pro každou ženu." Jako angažovanosti současné Elgar ji s krátkou housle a klavír kus Salut d'Amour. Alice se to povzbuzení, že Elgars přestěhoval do Londýna, aby byla blíže centru britské hudební život a tvorbu Edward začal opravdově. Pobyt byl neúspěšný, nicméně, a byli nuceni se vrátit do Velké Malvern, kde Edward mohl vydělat na živobytí výuky a vedení místní hudební tělesa. Přestože zklamán v Londýně epizoda, návrat do země ukázala lepší pro Elgar zdraví a jako základ hudební inspirace, takže ho blíž k přírodě a ke svým přátelům.

 
   

 ARR tíDží for LuKa © 2009