Úvod :: Ranní období :: Pěstování pověsti :: Pozdější roky :: Dědictví :: Hudební zájmy :: Vyznamenání a ocenění :: Orchestrální díla

 
  Pěstování pověsti

Během 1890s Elgar postupně vybudovala reputaci jako skladatel, hlavně prací pro velké sborové festivaly v angličtině Midlands. Černé jezdec a král Olaf (1896), obě inspirované Longfellow, světlo života a Caractacus byly všechny skromně úspěšný a získal dlouhé-stálého nakladatel v Novello and Company. Ten také doporučil štědře mladé skladatele Samuel Taylor Coleridge-na tři Sbory Festival pro koncertní kus, který pomohl vytvořit mladší muž kariéry. Elgar byl lov oči z předních kritiků, i když jejich názory byly ještě vlažný, a ten byl v poptávce jako festival skladatel, ale on byl prostě získat finančně a necítím ocenil způsob, jakým chtěl být. V roce 1898 byl i nadále "velmi nemocný na srdce nad hudba" a doufali nalézt způsob, jak uspět s větším práce. Jeho přítel srpna Jaeger snažil zrušit jeho lihovin, "den útoku na blues ... nebudou odhánět vaše touhy, vaše nezbytností, které je k výkonu těchto tvůrčích fakult, které jakási prozřetelnost dala vás. Váš čas všeobecného uznání přijde. "

V roce 1899, že predikce náhle pravda. Ve věku 42, Elgar se vyrábí svou první velkou orchestrální dílo, Enigma variací, která měla premiéru v Londýně pod taktovkou německého dirigenta je vynikající Hans Richter. V Elgar vlastní slova: "Mám narýsován soubor variace na původní téma. Variace mít pobavený mě, protože jsem s nimi označeny přezdívek mých zejména přátelé ... a to jsem napsal jednotlivých variant jeden zastupuje náladu na 'party' (osoba) ... a mít písemnou co si myslím, že by mohl být písemná - pokud by byly dostatečně posoudit nemohu. " Elgar specializované práce" Pro mé přátele na fotografii v rámci programu ".

K velkému rozsahu prací byla přijata s obecnými pozdravovat, ohlašovaný pro její originalitu, půvab a jemné zpracování, a to se sídlem Elgar jako pre-proslulý britský skladatel své generace. Je oficiálně nazvaná variace na původní téma, se slovo "Enigma" se objevuje v průběhu prvních šesti opatření hudbu, která vedla k známé verze tohoto titulu. Tato záhada je, že ačkoliv existují čtrnáct variace na "původní téma", o 'Enigma' téma, které Elgar řekl 'a vede přes celý set' je nikdy neslyšeli. Mnozí komentátoři se později poznamenal, že ačkoli Elgar, je dnes považováno za charakteristicky English skladatel, jeho orchestrální hudby a tuto práci zejména podíl mnohem s středoevropské tradici ztělesňovaný zároveň práci Richard Strauss. Vskutku, Enigma Varianty byly i-obdržel v Německu, a trvá až do tohoto dne jako svět-široký koncert oblíbené.

V následujícím roce se výroba v Birminghamu trienále hudební festival sborového jeho nastavení kardinál Newman to báseň Sen Gerontius. Navzdory katastrofální první vystoupení kvůli špatně připravené-účinkujících, německá premiéra byla mnohem lépe přijímány a práce byla založena v průběhu několika let jako jeden z Elgar největší. Nyní je považován za jednoho z nejlepších příkladů anglické sborové hudby z jakékoliv éry.

Elgar je pravděpodobně nejznámější pro pět okázalost a Circumstance Marches složený mezi 1901 a 1930. Krátce poté, co složil první březen, Elgar nastavit trio melodie na slova AC Benson v jeho Korunovační Óda označit korunovaci král Edward VII. Nenapadlo, že již byla provedena (údajně se budoucí král sám), že slova by měla být vybavena širokou naladit které tvořily trio sekci letos v březnu. Na radu svých přátel, Elgar naznačil, že Benson dodat další slova umožnit mu, aby jej zahrnout do nové práce. Výsledkem bylo, země naděje a slávy, která se ve finále z Óda a byl také vydán (s mírně odlišnými slovy) jako samostatnou skladbu. Práce byla nesmírně populární a je dnes považována za neoficiální hymnu. Na poslední, což učinil krok od splněny zpět-země hudebník na Anglii nejpřednější skladatele. Zároveň získala nejvyšší uznání Elgar mohl snili - čestné tituly, a rytířstvo, zvláštní královský publiku, a triumfální tří-denní festival z jeho hudby na Covent Garden zúčastnil král a královna.

V roce 1904 Elgar a jeho rodina přestěhovala do Plas Gwyn, [8] velký dům na okraji Hereford, s výhledem na řece Wye, a zde žil do roku 1911.
Mezi lety 1902 a 1914 Elgar těší fenomenální úspěch, čtyři návštěvy v USA, z nichž jedna vede turné a získal značné odměny za výkon jeho hudbu. Mezi lety 1905 a 1908 Elgar zastával funkci Peyton profesor hudby na University of Birmingham (bylo mu podařilo jeho příteli Granville Bantock. Jeho přednášky způsobené kontroverze kvůli udělal poznámky o dalších skladatelů angličtině a anglické hudby obecně, byl citován, jak říká "anglické hudby je bílá - to vše se vyhýbá". Jeho nový život jako celebrita byla smíšená požehnání, protože často provokována nemocné-zdraví z jeho high-navlékl přírody a přerušila jeho soukromí. HTen si stěžoval na Alfred Jaeger v roce 1903: "Můj život je jeden kontinuální vzdávají jen málo věcí, které mám rád."
Elgar to Symfonie č. 1 (1908) bylo vydáno sto vystoupení v prvním roce. V Houslový koncert B moll (1910) byla na světě-proslulý houslista Fritz Kreisler a byl úspěch, premiéru by Kreisler s filharmonie společnosti v Londýně, skladatel dirigování. V roce 1911, rok ukončení jeho Symfonie č. 2, měl za zásluhy dal mu. V roce 1912 se přestěhoval zpět do Londýna, opět se přiblížit hudební společnost, ale na úkor jeho láska na venkově a jeho obecnou náladu.

Elgar hudební odkaz je především orchestrální a sborové, ale udělal psát pro sólisty a malé instrumentální skupiny. Jeho práce pro jeden dechovka, že Severn Suite (později uspořádány podle skladatele pro orchestr), zůstává důležitou součástí dechové hudby repertoáru. Tato práce byla věnována jeho přítel George Bernard Shaw. Je občas provádí ve své úpravě Pane Ivor Atkins pro varhany jako skladatel druhé Varhanní sonáta; Elgar první, mnohem dříve (1895) Varhanní sonáta bylo napsáno speciálně pro tento nástroj ve vysoce orchestral styl a zůstává základním kamenem anglického romantismu varhanní.

 
   

 ARR tíDží for LuKa © 2009