Úvod :: Ranní období :: Pěstování pověsti :: Pozdější roky :: Dědictví :: Hudební zájmy :: Vyznamenání a ocenění :: Orchestrální díla

 
  Dědictví

Domu v Dolní Broadheath Elgar, kde se narodil, je nyní muzeum věnované jeho životu a práci. Socha z něho na konci Worcester High Street stojí stojí katedrála, pouze yardů od místa, kde jeho otec obchod jednou stál.

Dalším socha skladatele je v horní části kostela Street v Malvern, s výhledem na město a dává návštěvníkům příležitost postavit vedle skladatele ve stínu Souznění, které se tak často považován. V září 2005 byla socha sculpted by Jemma Pearson byla odhalena u Hereford katedrále na počest jeho mnoha hudebních a jiných sdruženích s městem. Od roku 1999 až do začátku roku 2007, nové Bank of England dvacet liber poznámky vybavený portrét Elgar: z té nové série bankovek vybavený portrét Adam Smith. Tato změna generované kontroverzní, zejména proto, že rok 2007 byl na 150. výročí Elgar narození.

Elgar v skicy k jeho třetí symfonie byl "zpracován" v 1990s, které skladatel Anthony Payne, které také následně vytvořil výkonem verze pro skicy pro šestin okázalost a Circumstance března premiéru na Proms se v srpnu 2006. V roce 2007 se společnost Elgar objednané Payne dokončit orchestrace na hudbu pro Elgar na koruny Indie Suite, Op. 66. Elgar v skicy a Koncert pro klavír a orchestr z roku 1913 byly rozpracovány skladatel Robert Walker a první provedena v srpnu 1997 v pianista David Owen Norris. Realizace byl od té doby rozsáhle revidována.

Elgar hudba je spojena s dvěma dobře-známý příležitostech ve Velké Británii se roční kalendář: na okázalost a Circumstance března.1 se hraje na Last Night z Proms při Den obřad na kenotaf v Londýně, 'Nimrod' ze svého Enigma Variace je prováděna nakupený kapel. Jedna část okázalost a Circumstance března No 1. 1 je všude se vyskytující používá ve Spojených státech pro vysoké školy a univerzitní promoce, a je znám jako "Maturitní Song" tam. V zasažených skladbu Clubbed smrti by Rob Dougan, figurující na soundtracku k filmu 1999 The Matrix je částečně založena na Enigma variací.

Benátské osídla použity vzorky z Elgar na violoncello Koncert e moll, op. 85 na trati Szamár Madár z jeho alba Rossz Csillag alatt Született. Mnoho ulic ve Velké Británii jsou pojmenovány po Elgar: existuje jedenáct Elgar cest, včetně jednoho v Malvern, Worcestershire a další poblíž domu, kde bydlela Elgar, "Plas Gwyn" v Hereford. A ulice v Severní Springfield, Virginia a hlavní silnice v Box Hill, Melbourne je také pojmenovaný po něm. Na filmu a televizi, Elgar byl vykreslen by George McGrath (v Elgar) a Graham Leaman (v Penda to fen).

 

 

 
   

 ARR tíDží for LuKa © 2009